Kuchnia

Kuchnia

288272671_5057251644311518_4284866961438740005_n

Club 55 – legenda Saint Tropez

Club 55 to restauracja, która stała się legendą 🔥. Jest subtelną mieszanką prostoty i autentyczności oraz bogactwa i sławy 💙💰📸. To także świadek ważnego rozdziału w życiu miasteczka żandarma 🤗.
Zapraszam Cię na powiew gorącego saint tropezkiego lata 😎🌴💦! Prosto do najsłynniejszej restauracji – Clubu 55 🔥.

3fc08f7c8ca8437dab0b2c2af27ec1cf

Socca – kulinarny przysmak z Nicei

Socca to kulinarny przysmak prosto z Nicei 🔥😋🔥. Dziedzictwo nicejskiego stołu, na którym wychowało się wiele pokoleń 😀. Symbol rozkoszy dla podniebienia oraz czasu spędzonego z najbliższymi 🎉🤩🎉. Zapraszam Cię na nicejską ucztę 😉! Razem ze mną usiądź przy jednym ze stolików. Wspólnie będziemy degustować soccę.

christmas-table-g42818321e_1920-1024x683

Boże Narodzenie w Prowansji – część 2

Boże Narodzenie w Prowansji jest wyjątkowe także pod względem kulinarnym 🎄😋🎅 . Przepyszna kuchnia przeplata się z piękną symboliką oraz wspaniałymi tradycjami 💜💛💜. To szczególny czas, nie tylko dla ducha, ale także … dla podniebienia 🔥. Dzisiaj pokażę Ci kulinarne tradycje Bożego Narodzenia w Prowansji 😋🎄😋🎅🎄.

26962441_1821443371221420_1399716700282025007_o

Zimowe kolory Prowansji

Zimowe kolory Prowansji to wspaniały spektakl. Zarówno dla oka, ciała, jak i dla ducha 💜😍💜. W zależności od pogody zmieniają się jak kameleon 🤗. Dzisiaj zaczynamy kolejną wspaniałą podróż ✈️. Witaj w bajkowej krainie Prowansji 💜. Tym razem w zimowej odsłonie ⛄️❄️🎄🎅⛄️.

MAISON-HOTELIERE-RECETTE-AUTOMNE-RATATOUILLE

Ratatuja, czyli gulasz z Prowansji

Ratatouille, czyli ratatuja to warzywny gulasz prosto z Prowansji 🍅🫑🍆🥒🧅🧄🌿. Klasyk klasyków kuchni francuskiej i prowansalskiej 🇫🇷. Pyszny, zdrowy i prosty w przygotowaniu 🤩. To prowansalska uczta kolorów, smaków i aromatów. Dzisiaj zapraszam Cię do bajkowej krainy Prowansji na ratatouille 💜☀️💜.

bouillabaisse-de-marseille-ufe-perou-01

La bouillabaisse – zupa rybna z Prowansji

La bouillabaise to tradycyjna zupa rybna prosto z Prowansji 😋🥘😋. Dawne danie rybaków i ubogich, współcześnie jest jednym ze skarbów francuskiej gastronomii 🤩. To kulinarna perełka pełna smaku i aromatu 💥. Zapraszam Cię do odkrycia razem ze mną sztandarowego dania Prowansji 🔥.

1280x680_gettyimages-692063643

Małże Świętego Jakuba

Małże Świętego Jakuba to morskie perły 🤍. Jest to kolejny, przepyszny owoc morza 😋. Duża muszla sprytnie skrywa prawdziwy skarb ⭐️️🐚⭐️. Biały owoc to perła zimowego stołu 😍. To także symbol pięknej, duchowej uczty ❤️.

heart-g6fdb86567_1920

Walentynki w Saint Tropez

Walentynki w Saint Tropez mają wspaniałą oprawę i atmosferę ❤️. Romantyczną, a jednocześnie kameralną ❤️. Odświętną, a zarazem zwyczajną 👫. Dzisiaj zabieram Cię na randkę ❤️ . Wyruszamy w wirtualną, miłosną podróż – prosto do serca Saint Tropez ❤️.

oyster-gd56e690eb_1920

Otwieranie ostryg – mistrzostwo i artyzm

Otwieranie ostryg to prawdziwe wyzwanie 🦪. Jest to nie lada sztuka, która wymaga cierpliwości, precyzji, ale i ogromnej ostrożności 🦪. Ostryga, zamknięta szczelnie w swej twardej skorupie, nie przed każdym chce odkryć swoje wdzięki 😉. Kto uczynił z tego sztukę i sposób na swoje życie 🧐? Zapraszam Cię na ostrygowe szaleństwo 🦪🦪🦪 .

shutterstock_651509467

Verinki – francuskie mini pyszności

Verinki to francuska gwiazda przyjęć 🤩. Mogą być słodkie lub słone 😋. Proste lub bardziej wyszukane 🤗. Proste lub bardziej wyszukane 🤗. Dzisiaj wspólnie odkryjemy kolejny, pyszny element Francuskiego Świata 🇫🇷! To wyjątkowy świat verinek 🤗 🇫🇷 🤗 !

7

Jestem najlepszym przykładem, że każdy koniec to jednocześnie nowy początek oraz że „niemożliwe” po prostu nie istnieje 🙂

Zawodowo zgłębiam tajniki francuskiego notariatu w jednej z kancelarii w Saint Tropez.

W wolnym czasie popijam szampana na którejś z plaż celebrując życie, delektuję się wspaniałymi smakami oraz zapachami tutejszej kuchni oraz odkrywam kolejne magiczne zakątki Prowansji i Lazurowego Wybrzeża.

Chcę podzielić się z Tobą moją unikatową wiedzą oraz pasją, ciekawostkami i tajemnicami regionu oraz samego Saint Tropez, które pomogą Ci cieszyć się niezapomnianymi wakacjami w tym pięknym regionie.

Cenię jakość i autentyczność, więc jeśli podobnie jak ja szanujesz te wartości, to rozgość się u mnie wygodnie 🙂

Zapraszam Cię do mojego Francuskiego Świata!

Anna

Saint-Tropez

O Saint Tropez

Niezwykle-posiadlosci

Niezwykłe posiadłości

lazurowe-wybrzeże-vs1

Lazurowe Wybrzeże

prowansja-vs2

Prowansja

Francuski Świat na Instagramie