Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże

Festival-de-Cannes-2022-les-meilleurs-videos-TikTok-vont-etre-recompensees

Festiwal filmowy w Cannes – ciekawostki

Festiwal filmowy w Cannes to święto kina 🇫🇷🎥🎞️🎬📸.
Gwiazdy, projekcje filmowe, sława, prestiż i … skandale 🤭.
Jednak za tym co oczywiste i widoczne dla wszystkich, kryją się interesujące ciekawostki i gorrrrące, festiwalowe kulisy 🔥.
Zapraszam Cię na kilka ciekawostek dotyczących Festiwalu w Cannes.

3fc08f7c8ca8437dab0b2c2af27ec1cf

Socca – kulinarny przysmak z Nicei

Socca to kulinarny przysmak prosto z Nicei 🔥😋🔥. Dziedzictwo nicejskiego stołu, na którym wychowało się wiele pokoleń 😀. Symbol rozkoszy dla podniebienia oraz czasu spędzonego z najbliższymi 🎉🤩🎉. Zapraszam Cię na nicejską ucztę 😉! Razem ze mną usiądź przy jednym ze stolików. Wspólnie będziemy degustować soccę.

827c1a52d9a7a20eda2167815c4dbbac

Festiwal Filmowy w Cannes – kulisy

Każdego roku Festiwal Filmowy w Cannes i jego kulisy przyciągają jak magnes 🔥. I chociaż na scenie Pałacu Festiwalowego to siódma muza (czyli KINO) gra główną rolę, to nie mniej ważna jest rola drugoplanowa. A ta rozgrywa się w kulisach. I właśnie dzisiaj za nie zajrzymy 🔥😉🔥. W kolejnym wpisie uchylę przed Tobą festiwalową kotarę. Opowiem Ci o kulisach i “smaczkach” najsłynniejszego festiwalu filmowego 📸🔥📸 .

heart-g6fdb86567_1920

Walentynki w Saint Tropez

Walentynki w Saint Tropez mają wspaniałą oprawę i atmosferę ❤️. Romantyczną, a jednocześnie kameralną ❤️. Odświętną, a zarazem zwyczajną 👫. Dzisiaj zabieram Cię na randkę ❤️ . Wyruszamy w wirtualną, miłosną podróż – prosto do serca Saint Tropez ❤️.

bardot5

Brigitte Bardot i moda

Brigitte Bardot i jej romans z modą to mieszanka wybuchowa 🔥 🔥 🔥. Jaki jest jest styl 🧐? Ponadczasowy 🔥. Z pazurem 😉. Z niesamowitą osobowością 😍. Przekuwający słabości w atuty 💪. Dzisiaj lekcji stylu udzieli Ci najsłynniejsza mieszkanka Saint Tropez – Brigitte Bardot.

oyster-gd56e690eb_1920

Otwieranie ostryg – mistrzostwo i artyzm

Otwieranie ostryg to prawdziwe wyzwanie 🦪. Jest to nie lada sztuka, która wymaga cierpliwości, precyzji, ale i ogromnej ostrożności 🦪. Ostryga, zamknięta szczelnie w swej twardej skorupie, nie przed każdym chce odkryć swoje wdzięki 😉. Kto uczynił z tego sztukę i sposób na swoje życie 🧐? Zapraszam Cię na ostrygowe szaleństwo 🦪🦪🦪 .

braderie

Braderie, czyli szał zakupów

Braderie w Saint Tropez to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń
w całym roku 🔥. Jest to gigantyczny “sklep” pod gołym niebem ze wspaniałymi okazjami
💰💳. Przyciąga zarówno amatorów, jak i przedsiębiorców 🔥. Z Francji i z za granicy. Dzisiaj zabieram Cię na ogromne wyprzedaże do Saint Tropez.

223088018_2579774252317899_6540167734331758263_n

Paradis Porsche – raj w Saint Tropez

Saint Tropez to wyjątkowe miejsce dla marki Porsche. Do saint tropezkiego kalendarza na stałe wpisało się jedno z jej wydarzeń – Paradis Porche 🤗. W tym roku (2021) ma miejsce już 28 edycja. Obecnie Paradis Porsche jest jednym z najważniejszych spotkań w Europie dla wielbicieli tej marki 🔥. Dzisiaj zapraszam Cię do raju 🔥
– raju Porsche (Paradis Porsche). Zabieram Cię także na wirtualną przejażdżkę! I to nie byle czym bo samym Porsche 🏁💥🏁. Wsiadaj i zapnij mocno pasy! 3…2…1….ruszamy 🏁🚗🔥!

20210509_090331

Schody sławy – sekrety czerwonego dywanu w Cannes

24 stopnie. Dokładnie tyle liczy przepustka do sławy podczas Festiwalu Filmowego w Cannes 📸🔥📸. Przepustka do sławy, a następnie do licznych drzwi, które stoją otworem 📸🎬📸. 24 stopnie. Tylko tyle, albo raczej AŻ TYLE. To 24 stopnie pokryte słynnym czerwonym dywanem, który co roku jest cichym
i drugoplanowym, ale jakże ważnym bohaterem Festiwalu w Cannes 📷👏✨. Załóż piękną wieczorową suknię lub smoking 😉, gdyż dziś będzie „chic” 📷🔥✨.
Zabieram Cię prosto na czerwony dywan Festiwalu Filmowego w Cannes 🎬🎬🎬.

MG_4595

Sałatka nicejska, czyli kulinarna wizytówka Nicei

Sałatka nicejska 🥗 to pyszny francuski klasyk prosto z Nicei – stolicy Lazurowego Wybrzeża. Swoją karierę zaczynała jako sałatka dla biednych. Dzisiaj jest doceniana przez największych szefów kuchni i podbija kubki smakowe na całym świecie 🥗🔥🥗😍😋. I choć liczne modyfikacje nieco ją poturbowały, to jej sława i popularność nie przestaje zaskakiwać 🔥🔥🔥 . Postanowiłam zaoferować Ci pachnący słońcem kulinarny bilet do Nicei ✈️🔥🌴🌞⛵💦.W kolejnym wpisie mojego Francuskiego Świata zabieram Cię do Nicei 🌴💦❤️.
Razem będziemy delektować się kulinarną gwiazdą Lazurowego Wybrzeża – sałatką nicejską 🥗😋😍🥗😋.

1

Jestem najlepszym przykładem, że każdy koniec to jednocześnie nowy początek oraz że „niemożliwe” po prostu nie istnieje 🙂

Zawodowo zgłębiam tajniki francuskiego notariatu w jednej z kancelarii w Saint Tropez.

W wolnym czasie popijam szampana na którejś z plaż celebrując życie, delektuję się wspaniałymi smakami oraz zapachami tutejszej kuchni oraz odkrywam kolejne magiczne zakątki Prowansji i Lazurowego Wybrzeża.

Chcę podzielić się z Tobą moją unikatową wiedzą oraz pasją, ciekawostkami i tajemnicami regionu oraz samego Saint Tropez, które pomogą Ci cieszyć się niezapomnianymi wakacjami w tym pięknym regionie.

Cenię jakość i autentyczność, więc jeśli podobnie jak ja szanujesz te wartości, to rozgość się u mnie wygodnie 🙂

Zapraszam Cię do mojego Francuskiego Świata!

Anna

Saint-Tropez

O Saint Tropez

Niezwykle-posiadlosci

Niezwykłe posiadłości

kuchnia-vs2

Kuchnia

prowansja-vs2

Prowansja

Francuski Świat na Instagramie