Niezwykłe posiadłości

Niezwykłe posiadłości

1200x680__couverture

Fort Brégançon – rezydencja prezydentów

Fort Brégançon to rezydencja Prezydentów Francji 🏰🇫🇷🏰. Jeden z symboli francuskiej historii oraz prezydenckiej władzy 🇫🇷🔥🇫🇷. Dzisiaj wspólnie otworzymy sekretne drzwi do Fortu 🏰🔥🏰. Zabieram Cię na zwiedzanie letniej rezydencji prezydentów Francji.

image_processing20211004-8399-tnaql7

Colette – skandalistka z Saint Tropez

Colette to pisarka – skandalistka. Indywidualistka 🔥. Kolorowy ptak literatury i francuskiego życia. Symbol emancypacji intelektualnej, kulturowej i zawodowej. Ambasadorka wina i wielbicielka kotów. Zapraszam Cię na wspaniałą podróż w czasie 🧭😉🧳. Wyruszamy śladami Colette 🔥😍🔥.

le-gendarme-marie

Kaplica Św. Anny, czyli tam, gdzie Żandarm się ożenił

ONA nie wygląda jak gwiazda z pierwszych stron gazet 🤭. Na pierwszy rzut oka nawet nie zachęca do odwiedzenia tego miejsca 🙈. Ale …. to tylko POZORY 📸🔥📸! To pozory, które mylą 🤭! Eh OUI 🔥! Nieco w oddali od centrum miasteczka, kilka kilometrów od oblężonego turystami Saint Tropez, znajduje się ONA 🔥🔥🔥. To Kaplica św. Anny – patronki rybaków i żeglarzy. Zapraszam do lektury 😉.

123333965_5020203981338252_4364753761405671525_n

I Bóg stworzył … Hotel Byblos

Gdyby nie ONA i pewna historia miłosna 💑❤️😍- tego hotelu by pewnie nie było 😱😉😱. I nie zapisałby kolejnej karty w historii Saint Tropez 😱. Bo Hotel Byblos był dla niej … prezentem 🎁🔥🎁! Prezentem w dowód trafionej strzały Amora i gorącego uczucia 🏹❤️🏹. O kim mowa – zdradzę Ci już za chwilę 😏😏😏. W dzisiejszym odcinku mojego Francuskiego Świata zabieram Cię do kolejnego niezwykłego miejsca w Saint Tropez – ekskluzywnego Hotelu Byblos. Zapraszam 😎👌😎.

20210412_224135

Cytadela Saint Tropez i jej gwiazdy

W legendarnym Saint Tropez jest tylko jedno tak wyjątkowe miejsce 💎💎💎. Wydawać by się mogło, że każdy o nim słyszał i każdy o nim wie. Niby wszyscy je znają 🧐. No właśnie – NIBY! Tak naprawdę nie jest jest to miejsce doceniane. Poza błyskotkami i sławą przyciągającymi do miasteczka, pewna wiekowa Dama opowiada prawdziwą historię Saint Tropez i kryje w sobie jego autentyczne skarby 💎👌.

SybilleDeMargerie-HotelDeParis-ThomasDuval-Archi-living-A

Hôtel de Paris, czyli Feniks odrodzony z popiołów

Saint Tropez ma wiele twarzy 😍. Bez względu na to, czy jest to twarz słynna na cały świat, czy autentyczna i nieznana przewodnikom, czy elegancka i bogata, artystyczna, albo jeszcze inna – na swoim blogu staram się pokazywać każdą z nich 😉. Z perspektywy mieszkańca Saint Tropez i codziennego życia, a nie on-linowego turysty czy przewodnika. Dzisiaj opowiem Ci o kolejnej odsłonie i kolejnej twarzy Saint Tropez 🔥🔥🔥. Tym razem będzie to jedna z odsłon luksusowej i bardziej komercyjnej strony miasteczka. W dzisiejszym odcinku mojego Francuskiego Świata zabieram Cię
w kolejne interesujące miejsce – do saint tropezkiego
Hôtelu de Paris 😍

80084118_2707274212668930_8504238960673816576_o

Hotel Sube – kultowy hotel Saint Tropez

W całym Saint Tropez jest tylko jedno tak charakterystyczne miejsce 😉. To Hotel Sube 💙 – kwintesencja saint tropezkiej atmosfery 🔥. O każdej porze roku – zarówno w pełni sezonu letniego, jak
i w porze zimowej 💙. To także jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych Saint Tropez 😍😍😍. Na mapie miasteczka jest to kolejne unikatowe miejsce, o którego prawdziwej, tropezjańskiej atmosferze i jej znaczeniu nie dowiesz się z żadnego przewodnika 💎💎💎. W kolejnym odcinku mojego Francuskiego Świata zapraszam Cię na herbatę/kawę lub kieliszek wina/szampana 😉! Usiądź ze mną na jednym z najsłynniejszych tarasów widokowych Saint Tropez – razem będziemy celebrować ten moment i podziwiać piękne widoki 😉🔥💙.

Hotel-Le-Negresco-The-Little-Guest-Hotels-Collection-11

Hotel Negresco – klejnot Francuskiej Riwiery

Hotel Negresco w Nicei to jeden z najpotężniejszych hoteli na Lazurowym Wybrzeżu 🌴💦🔥🌴💦. To prawdziwy klejnot i Ambasador francuskiej kultury legendarny na skalę światową 💎💎💎. Od ponad wieku dumnie stoi przy Promenadzie Anglików
i codziennie pisze historię Nicei, jak i całego Lazurowego Wybrzeża. Negresco to pomnik francuskiej historii, kultury i sztuki, który tworzy niezapomniane wspomnienia dla gości. Dzisiaj zabieram Cię w podróż w czasie i przestrzeni do wspaniałego miejsca z widokiem na cudowną Zatokę Aniołów 😍.

Prowansalski raj Charlesa Aznavoura

Charles Aznavour to artysta, którego przedstawiać nie trzeba ❤️. Prawdziwy gigant francuskiej piosenki ponad 70 lat spędził na scenie 🔥🔥🔥. Ale dzisiaj nie będę pisać o jego wspaniałej karierze i dokonaniach zawodowych. W dzisiejszym wpisie chcę Wam pokazać tę mniej znaną twarz Charlesa Aznavoura oraz jego prowansalską oazę spokoju 🇫🇷. Mouriès – to niewielka wioska w Prowansji licząca zaledwie
2,5 tysiąca mieszkańców. Na około 30 lat, aż do śmierci w 2018 roku, swoją bezpieczną przystań właśnie tutaj odnalazł Charles Aznavour 🤗. Dzisiaj opowiem Wam o kolejnej wspaniałej nieruchomości znajdującej się w Prowansji – tym razem należącej do tego artysty. Zabieram Was w gościnne progi “prowansalskiego raju” legendy francuskiej piosenki – Charlesa Aznavoura 🇫🇷🔥🇫🇷.

2-1

“Jaskinia Minotaura”, czyli z wizytą u Pablo Picasso

Pablo Picasso, to Artysta, którego przedstawiać nie trzeba 👌. Urodził się w Hiszpanii, jednakże to Francja skradła jego serce 🥰 . To we Francji Picasso spędził wiele wspaniałych lat, dzieląc swe życie z różnymi muzami, które miały istotny wpływ na jego dzieła. Mougins (czyta się: Mużę), to niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko położone na południu Francji, 7 km od Cannes. To właśnie tutaj ostatnie 12 lat swojego życia spędził Pablo Picasso. Dzisiaj zapraszam Was na wycieczkę do Mougins oraz do ….
„Jaskini Minotaura”
– prywatnej posiadłości Pablo Picasso 😍.

2

Jestem najlepszym przykładem, że każdy koniec to jednocześnie nowy początek oraz że „niemożliwe” po prostu nie istnieje 🙂

Zawodowo zgłębiam tajniki francuskiego notariatu w jednej z kancelarii w Saint Tropez.

W wolnym czasie popijam szampana na którejś z plaż celebrując życie, delektuję się wspaniałymi smakami oraz zapachami tutejszej kuchni oraz odkrywam kolejne magiczne zakątki Prowansji i Lazurowego Wybrzeża.

Chcę podzielić się z Tobą moją unikatową wiedzą oraz pasją, ciekawostkami i tajemnicami regionu oraz samego Saint Tropez, które pomogą Ci cieszyć się niezapomnianymi wakacjami w tym pięknym regionie.

Cenię jakość i autentyczność, więc jeśli podobnie jak ja szanujesz te wartości, to rozgość się u mnie wygodnie 🙂

Zapraszam Cię do mojego Francuskiego Świata!

Anna

Saint-Tropez

O Saint Tropez

kuchnia-vs2

Kuchnia

lazurowe-wybrzeże-vs1

Lazurowe Wybrzeże

prowansja-vs2

Prowansja

Francuski Świat na Instagramie